معرفی کتاب سکوت، قدرت درون گراها در دنیایی که ازحرف زدن

جامعه ی امروزی ما با سرعت هرچه بیشتر به سمت برون گراترشدن می رود، روزانه شاهد چاپ کتابها و برگزاری سمینارهایی هستیم که عناوین به ظاهر جذاب آموزش نفوذ در دیگران، فنون سخنرانی، زبان بدن، راه های رهبری دیگران و بیشتر و بهتر حرف زدن را یدک می کشند و مردمی که مشتاقانه این کتاب ها را می خرند و در این سمینارها شرکت می کنند تا شاید این کلیدهای طلایی را به دست آورند. اما در پایان اگر راه های نفوذ در دیگران را هم نیاموزند حداقل با این فکر به زندگی ادامه خواهند داد که اگر سخنور نباشی، اگر زیاد حرف نزنی اگر پر سرو صدا و به اصطلاح توی چشم نباشی، یک جای کارت ایراد دارد .

این باور عمومی جامعه ی ما را هرچه بیشتر به سوی توجه به ظواهر و عدم پرداختن به زوایای درونی و خودسازی سوق می دهد.

اما برخلاف جهت گیری جامعه ی ما به سوی برون گرایی و توجه به ظواهر، آموزه ها و درس های بزرگان فرهنگ و ادب این دیار همواره انسان را به پرداختن به درون، خودسازی و سکوت دعوت کرده است. این که انسان بداند کجا و کی سکوت کند و چگونه بر احساسات و عواطف خود غلبه کند، و بر هوی و هوسهای کور خود پیروز شود، ارزش زیادی در فرهنگ ما داشته است و اینکه انسان هر اندازه هم که تحریک شده باشد بتواند آرام و مطمئن و خالی از پریشانی و آشفتگی باقی بماند.

کتاب سکوت کتابی است با همین موضوع ،کتابی که ابتدا از اشتباه درمورد پرداختن به ظواهر و توجه بیش از اندازه به اجتماعی تر کردن مردم شروع می کند و از مزایای سکوت و زندگی درونی غنی می گوید، این کتاب با بیانی ساده به ما می گوید که چگونه بهترین اتفاقات تاریخی و بهترین دستاوردهای علمی و هنری جهان به دست افرادی ساخته شده که نه قدرت نفوذ بالایی داشته اند و نه سخنور بوده اند، بلکه آنها فقط سکوت کرده اند و به ندای درونی شان گوش سپرده اند.

مشخصات کتاب:

نام: سکوت، قدرت درون گراها در دنیایی که از حرف زدن بازنمی ایستد

نویسنده: سوزان کین

ترجمه: نرگس جوادیان/ نعیمه اعتدال مهر

ناشر: منظومه نگاران

نوبت چاپ: اول/آذر 1393

سوابق این کتاب:

کتاب سکوت در سال 2012 در آمریکا به چاپ رسید و در همان سال بهترین کتاب سال نیویورک تایمز/ واشینگتن پست/ لوس آنجلس تایمز/ NPR/ INDIE/هفته نامه ناشران آمریکا شناخته شد. همچنین موسسه آمازون آن را در لیست سه کتاب برتر سال 2012 قرار داد، همچنین بسیاری از هفته نامه ها و برنامه های تلویزیونی انگلیسی زبان این کتاب را در لیست 10 کتاب برتر سال 2012 اعلام کرده اند.


مسئله اینجاست که امروزه ما برای تعداد انگشت شماری از انواع شخصیت، فضا ایجاد می کنیم. به ما آموخته اند که اگر می خواهی موفق باشی، باید جسور و با شهامت باشی، اگر می خواهی خوشحال باشی، باید اجتماعی باشی. ما تبدیل به ملتی شده ایم که همه در آن باید برون گرا باشند و این ما را مجبور می کند از خود واقعی مان به شدت فاصله بگیریم. [(img)|1000027482011001B]


ایفه دات کام


1393/11/05