انتخاب لباس خواب مناسب

با حداقل لباس بخوابید. نتایج تحقیقات اخیر پژوهشگران نشان داده خوابیدن بدون لباس یا با لباس سبک می‌تواند به سلامت کمک کند. طی خواب، بدن کاملا در حالت استراحت است، عضلات و ماهیچه‌ها شل می‌شوند و کار بازسازی ارگان‌ها و حذف سم‌ها آغاز می‌شود. خوابیدن با لباس‌های راحت به بدن کمک می‌کند تا این کار را راحت‌تر انجام دهد.


لباس خواب مناسب فصول مختلف

برای فصل تابستان، لباس‌خواب سبک و نازک با آستین کوتاه انتخاب کنید و برای زمستان لباس‌خوابی که دست‌ها و پاها را کاملا بپوشاند، حتی می‌توانید در زمستان هنگام خواب جوراب هم پا کنید تا خواب آرام‌تری داشته باشید.


لباس خواب باید ازچه نوع پارچه ای باشد؟ و از چه جنس‌های نباید باشد ؟

لباس‌های از جنس پلاستیک و نایلون را به تن نکنید . زیرا به دلیل بافت آنها راحت نخواهید بود. لباس خواب بهتر است از جنس نخ باشد . زیرا این جنس پارچه نرم و راحت است و شما را به هنگام خواب کلافه نمی‌کند . و حتما از لباس خواب‌های از جنس پشم و اکریلیک دوری کنید ، زیرا این جنس‌ها به دلیل نوع مخصوص بافتشان باعث خارش بدن می‌شوند پس توصیه می‌شود از لباس‌هایی از این جنس نه حتی برای لباس خواب حتی برای هیچ لباسی استفاده نشود .

لباستان مصنوعی نباشد

از خرید لبا‌س‌هایی از جنس نایلون خودداری کنید. این لباس‌ها به بدن می‌چسبند و باعث تعرق زیاد می‌شوند.

لباس‌خواب کتانی بهترین گزینه است. این جنس پارچه نرم و لطیف و شستشو و نگهداری از آن آسان است. حساسیت‌زا نیست و باعث تحریک‌ پوست نمی‌شود.

برخی از انواع پارچه‌ها مثل پارچه‌های پشمی‌و آکریلیک محرک پوست هستند و باعث خارش می‌شوند و خواب راحت را از شما می‌گیرند.


جزئیات را در نظر بگیرید

هنگامی که شما برای لباس خواب خرید می کنید، جزییات را در نظر بگیرید. مواردی مانند دگمه ها ، بندها و با برچسب هایی ک روی لباس خوابتان است ممکن است باعث خارش و یا ناراحتی شما در خواب شود پس به این موارد در هنگام خرید لباس خواب دقت کنید.