راهنمای انتخاب زیورآلات و نحوه ی ست کردن آن ها با لباس

انتخاب اکسسوری متناسب با لباس، ممکن است دشوار باشد. یافتن بهترین اکسسوری و جواهراتی که هم به لباس شما بیاید و هم زیبا باشد، در زمانی که انتخاب کفش و کیف هم وجود دارد، ناگهان تبدیل به تصمیمی پیچیده می‌شود که شما را با گزینه‌های زیادی، سردرگم می‌کند. در این مقاله قصد داریم به شما، رهنمودهای منحصر به فرد و جذابی برای انتخاب بهترین گزینه‌ها به منظور ست کردن زیورآلات با لباس معرفی کنیم.


ست کردن زیورآلات بر اساس رنگ لباس

اکسسوری و جواهرات را با رنگ لباس ست کنید. این راه، آسان‌ترین شیوه برای انتخاب اکسسوری است. رنگ، یکی از مهم‌ترین جنبه‌های لباس است و اکسسوری متناسب با آن، ظاهر لباس را متعادل و جذاب‌تر هم می‌کند.

مثلاً اگر لباس صورتی روشن پوشیده‌اید، اکسسوری‌های صورتی یا رزگلد استفاده کنید. این انطباق رنگ، نیازی نیست دقیق باشد. حتی می‌توانید از صورتی تیره نیز به همراه کفش‌هایی در همین طیف رنگی، برای اکسسوری خود بهره ببرید.

فروشگاه الکترونیک ایفه

جواهرات خود را با جزئیات لباس‌تان ست کنید. به جای آنکه اکسسوری را با رنگ کلی لباس ترکیب کنید، می‌توانید از رنگی که در جزئیات لباس (مثلاً گل لباس) به کار رفته، استفاده نمائید. این شیوه برای لباس‌های طرح‌دار، عالی است زیرا بیش از یک رنگ برای ترکیب کردن وجود خواهد داشت

مثلاً اگر لباس سفید با گل‌های آبی و صورتی پوشیده‌اید، اکسسوری‌های صورتی و آبی استفاده کنید.

فروشگاه الکترونیک ایفه

زیورآلاتی با رنگ‌های خنثی را برای لباس‌های روشن استفاده کنید. اگر لباس شما رنگ بسیار روشنی همانند زرد روشن دارد، بهتر است با اکسسوری‌های خنثی ترکیب شود. رنگ‌های خنثی، سفید، مشکی و قهوه‌ای هستند که تقریباً با هر رنگی ترکیب می‌شوند.

فروشگاه الکترونیک ایفه

از جواهرات و زیورآلات کوچک و ساده، با لباس طرح‌دار استفاده کنید. یک لباس طرح‌دار خودش به اندازه کافی شلوغ هست و استفاده از اکسسوری‌های طرح‌دار و شلوغ با آن، واقعاً زیاده‌روی است. اطمینان یابید که رنگ کفش و کیف شما نیز یکدست و ساده باشد. سعی کنید اکسسوری‌های ساده همانند گوشواره‌های میخی یا دستبند نقره‌ای ساده استفاده کنید. این اکسسوری‌ها کمک می‌کنند تا لباس شما بیشتر توجه مثبت اطرافیان‌تان را جلب کند.

فروشگاه الکترونیک ایفه

اکسسوری‌هایی با رنگ‎های جسورانه را با لباس‌هایی که رنگ خنثی دارند به کار ببرید. اگر لباس شما رنگ خنثی همانند سفید، بژ یا قهوه‌ای دارد، افزودن اکسسوری، کیف یا کفش با رنگ روشن، لباس شما را جذاب‌تر خواهد نمود. سعی کنید یکی از اکسسوری‌های شما، رنگ روشنی داشته باشد. اگر لباس شما یکرنگ است، بهتر است کیف دستی یا کفش شما طرح‌دار باشد.

زیورآلات خود را با لحن لباس خود ست کنید. هر رنگی، یک لحن دارد. رنگ‌هایی با لحن گرم، شامل زرد، نارنجی و قرمز هستند درحالی که لحن‌های سرد شامل سبز، آبی و بنفش هستند. بسیاری فلزها با این لحن‌ها انطباق دارند. فلزهایی همانند طلا یا مس با رنگ‌هایی با لحن گرم مناسب‌اند. جواهرات نقره‌ای نیز با رنگ‌هایی با لحن سرد، بهتر ترکیب می‌شوند.

فروشگاه الکترونیک ایفه


بسته به بُرش و دوخت لباس خود، اکسسوری را انتخاب کنید

از گردنبند برای لباس‌هایی که یقه‌ی U یا هفتی دارند، استفاده کنید. بُرش این نوع لباس‌ها برای پوشیدن گردنبند عالی هستند. سعی کنید از گردنبندی استفاده کنید که در بالای یقه لباس قرار بگیرند و با انحنای یقه نیز انطباق داشته باشد. می‌توانید آویزی ساده و یا گردبند جسورانه‌تری را در ترکیب خود به کار ببرید.

فروشگاه الکترونیک ایفه

از گردنبند بر روی لباس‌های یقه اسکی استفاده نکنید. لباس‌های یقه اسکی، یقه‌ی شلوغی دارند و استفاده از گردنبند یا گوشواره، سبب شلوغ شدن ظاهر شما می‌شود. برای چنین لباسی از دستبند استفاده کنید. این کار سبب می‌شود بازوهای شما بیشتر به چشم آید و پائین لباس را نسبت به بالای آن، موزون و متعادل کند.

با لباس یقه گرد، از گردنبندهای بلند استفاده کنید. یقه‌ی گرد، طراحی ساده‌ای دارد و می‌توانید با آن از اکسسوری‌های بزرگتر استفاده کنید. گردنبند، توجه را به سمت صورت شما جلب می‌کند.

ظاهر لباس‌های یک شانه را با دستبند کامل کنید. لباس‌هایی که یک شانه هستند، ظاهر جسورانه‌ای به شما می‌بخشند و برای بالانس کردن تقارن لباس، از دستبندی در سمتی که شانه‌ی آن پوشش و بند ندارد، استفاده کنید.

با لباس‌های بدون بند، گوشواره بپوشید. لباس‌هایی که بندی ندارند و شانه‌های شما کاملاً نمایان است، با گردنبند چندان جالب نمی‌شوند زیرا جذابیت لباس شما را می‌کاهد. به جای آن، از گوشواره استفاده کنید.

گوشواره‌های ساده و کوچک، به لباس شما ظاهری شیک و جذاب می‌بخشد. می‌توانید گوشواره‌های بلند را نیز با این لباس استفاده کنید که توجه را به سمت صورت شما جلب کند.


انتخاب اکسسوری مناسب برای مناسبت‌ها

پوشیدن کفش مناسب. اطمینان یابید که کفش شما متناسب با لباس است. به عنوان مثال اگر لباس مجلسی می‌پوشید، از کفش پاشنه بلند استفاده کنید. لباس‌های سبک برای روزهای آفتابی، متناسب با صندل هستند، نه کفش‌های بسته و پوشیده

اطمینان یابید که کیفیت زیورآلات شما مناسب است. اگر لباس مهمانی با کفش پاشنه بلند می‌پوشید، دستبند کشی یا لاستیکی یا جواهراتی با کیفیت پائین استفاده نکنید. همچنین اگر لباس غیررسمی پوشیده‌اید، از گردنبند الماس استفاده نکنید. این موارد ممکن است خیلی ساده باشد، اما برای یادآوری، اهمیت دارند.

کیف مناسب استفاده کنید. اگر می‌خواهید کیف دستی شما، لباس را کامل کند و مناسب باشد، باید در انتخاب آن دقت کنید. برای لباس‌های رسمی، از کیف بزرگ استفاده نکنید. یک کیف چرمی مشکی، برای هر مناسبتی، قابل استفاده است.

با لباس رسمی، اکسسوری کمتری استفاده کنید زیرا توجه را از لباس شما می‌کاهند. تنها یک یا دو اکسسوری کوچک با لباس رسمی مناسب خواهد بود. در هنگام استفاده از دستمال گردن یا کلاه، دقت کنید. تنها یکی از آن‌ها را بپوشید.

فروشگاه الکترونیک ایفه


زیورآلات خود را با یکدیگر ست کنید

زیورآلات فلزی خود را ست کنید. اگر چندین زیورآلات استفاده می‌کنید، بهتر است آن‌ها را با یکدیگر ست کنید. مثلاً همه‌ی آن‌ها از جنس طلا یا همگی نقره باشند.

تنها از یک اکسسوری جسورانه استفاده کنید. اگر گردنبند بزرگی می‌پوشید یا کیف طرح‌دار دارید، اکسسوری‌های دیگر شما باید کوچک و ساده باشند تا تمرکز بر روی ظاهر و لباس شما باشد.

فروشگاه الکترونیک ایفه

سایه‌های روشن یا خنثی را انتخاب کنید. اگر چندین اکسسوری می‌پوشید، همه‌ی آن‌ها نباید رنگ روشن داشته باشند. چنین کاری توجه را از سمت لباس شما دور می‌کند.

تنها یک یا دو رنگ روشن برای اکسسوری‌های خود انتخاب کنید. این رنگ‌های روشن باید یکسان باشند تا هماهنگی را حفظ کنند.