سوتین شیردهی باید چگونه باشد؟

سوتین شیردهی ، به شکلی طراحی شده است که مادر شیرده میتواند در هرزمان بدون درآوردن سوتین به کودک خود شیر بدهد. سوتین شیردهی سوتینی است که مادران از آن استفاده می‌کنند و زبانه یا قزنی روی کاسه سوتین دارد که برای شیر دادن به کودک می توان آن را باز کرد.


مزایای استفاده از سوتین شیردهی

با استفاده از سوتین شیردهی کشش بافت نگهدارنده بسیار کاهش پیدا می کند. سوتین شیردهی علاوه بر خوب نگه داشتن سینه شکل خوبی به آن می دهد. سوتین شیردهی انواع مختلفی دارد اما هدف تمام آنها فراهم ساختن بیشترین راحتی برای مادر شیرده است. در انتخاب سوتین شیردهی باید به چند موضوع دقت داشت.

فروشگاه الکترونیک ایفه

در انتخاب سوتین شیردهی باید به چند موضوع دقت داشت. سوتین باید بند های پهن و غیر الاستیک داشته باشد. بند های کتان (پارچه ای) سینه را بهتر نگه می دارد.و بنابراین به جای بندهای کشی توصیه میشوند. سوتین باید کاسه بزرگی داشته باشد تا تمام سینه را بپوشاند. سوتین باید در ناحیه زیر بازو به اندازه کافی پهن باشد تا بافت های سینه را نگه دارد. سوتین باید پشت پهنی نیز داشته باشد و اگر سه ردیف قلاب داشته باشد برای تنظیم مناسب بهتر است. قبل از خرید سوتین مطمئن شوید سوتین هیچ بخش سینه را تحت فشار نمی گذارد. سوتین باید به اندازه کافی مناسب باشد تا سینه را در خود جای بدهد.

همیشه خوب است سوتین یک شماره بزرگتر از اندازه معمولتان بخرید. این امر به این دلیل است که بعد از زایمان به دلیل شروع جریان پیدا کردن شیر سینه ها بزرگ میشود. اگر بند ها یا کاسه سوتین تنگ باشند می توانند باعث عفونت بشوند. بهتر است از سوتین هایی که جلو قلاب ندارند استفاده نکنید چون وقتی قلاب را باز میکنید چیزی سینه ها را نگه نمی دارد. همیشه از سوتین 100 درصد نخی استفاده کنید چون سوتین هایی که که از جنس مواد مصنوعی هستند اجازه تنفس به پوست نمی دهد. نباید از سوتین های فنر دار استفاده کرد چون باعث انسداد مجرای شیری می شود.