لباس زیر زنانه و نحوه شستشو و نگهداری آن ها

برای شستشوی صحیح لباس زیر باید از مواد شوینده سبک تر استفاده کنیم زیرا ممکن است موجب حساسیت پوستی در بعضی افراد شود.

بهترین گزینه ای که میشود انتخاب کرد صابون و پودر صابون است.توجه داشته باشید پس از آن لباس زیر باید به خوبی آبکشی شود تا ذرات مواد شوینده به طور کامل شسته شوند و هیچ گونه اثری از مواد شیمیایی بر روی پارچه باقی نماند...


شستشوی صحیح لباس زیر(شورت)

برای شستشوی صحیح لباس زیر باید از مواد شوینده سبک تر استفاده کنیم زیرا ممکن است موجب حساسیت پوستی در بعضی افراد شود. بهترین گزینه ای که میشود انتخاب کرد صابون و پودر صابون است.توجه داشته باشید پس از آن لباس زیر باید به خوبی آبکشی شود تا ذرات مواد شوینده به طور کامل شسته شوند و هیچ گونه اثری از مواد شیمیایی بر روی پارچه باقی نماند. حال شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا میتوان از پودرهای ماشین لباسشویی استفاده کرد؟در جواب باید گفت بله، ولی لباس زیر باید با حساسیت بیشتری شسته و آبکشی شود زیرا ممکن است مواد شوینده در پارچه باقی بماند و موجب خارش و التهاب پوستی ناحیه تناسلی شود.

عده ای عادت دارند پس از شستن لباس زیر ان را اتو و خشک میکنند باید گفت اگر شستشوی خوب با مواد مواد شوینده مناسب صورت گرفته باشند دیگر نیازی به اتو کردن نیست و میتوان لباس زیر خود را در هوای آزاد در معرض آفتاب قرار دهید و به محض خشک شدن از روی بند بردارید تا ذرات گرد و غبار روی آن ننشیند.

فروشگاه الکترونیک ایفه


شستشوی لباس زیر کودکان

مسئله دیگری که باید به آن اشاره کرد شستشوی لباس زیر کودکان است .لباس زیر کودکان هم باید جداگانه شسته شود و از سایر لباس ها جدا شود .شستن لباس های کودکان و همچنین لباس زیر آن ها به همراه لباس بزرگترها باعث انتقال میکروب میشود.

فروشگاه الکترونیک ایفه

فروشگاه الکترونیک ایفه


چرا بهتر است لباس زیر(شورت)را با ماشین لباسشویی نشوییم؟

لباس‌های زیر با اندام‌های تحتانی در تماس‌اند و براساس تحقیقات انجام شده روی هر لباس زیر حدود یک‌‌دهم گرم مدفوع وجود دارد که منبع باکتری‌های مدفوعی هستند و می‌توانند محیط مرطوب ماشین لباسشویی را به انواعی از باکتری‌ها بخصوص باکتری ایکولای، سالمونلا و ویروس آلوده کنند و در نوبت‌های بعدی شست‌وشو به سایر البسه انتقال پیدا کنند و افراد را به عفونت‌های مختلف مبتلا سازند.


چگونه سوتین خود را بشوییم؟

مراحل

1- قبل از شستن گیره سوتین را ببندید.

اغلب سوتین ها دارای گیره هستند، که از جلو یا عقب بسته می شود. بهتر است که قبل از شستشوآنها را ببندید. اگر سوتین شما از نوع اسپورت و فاقد گیره است.

2- سوتین ها را به هنگام شستشو در کیسه مخصوص لباس زیر قرار دهید و به این نحو آن ها را از لباس های دیگر جدا کنید.

فروشگاه الکترونیک ایفه

این کار از گیر کردن لباس زیر به لباس های دیگر جلوگیری می کند و در عین حال همزمان با لباس های دیگر آنها را نیز در ماشین لباسشویی می شویید و لباس های دیگر آنها را نیز در ماشین لباسشویی می شویید.

3- سوتین ها را در آب سرد یا گرم و در چرخه ملایم ماشین لباسشویی بشویید.

- مثل لباسهای دیگر دقت کنید که آنها را همراه با سوتین های همرنگ دیگر بشویید. 4

5- سوتین را همراه با لباس هایی بشویید که پارچه آنها دارای وزن و بافت یکسان با سوتین باشند. لباسهای جین و حوله ها بسیار سنگین تر از لباس زیر هستند. تی شرت، سایر لباس های زیر، جوراب و پیژامه گزینه های بهتری برای شستن همراه با آنها می باشد.

6-اگر اسفنج یا پنبه لایه گودی سوتین تان شکل اولیه خود را از دست داده آن را درست کنید.

7- در صورت امکان سوتین خود را بخارشویی کنید.

برای بخارشویی بهتر سوتین خود را روی رَک یا چوب لباسی کمد قرار دهید تا به آسانی آن را بخارشویی نموده و خشک کنید

اگر نگران آن هستید که شاید سوتین شما کشدار شود، آن را روی سطح صاف قرار دهید چرا که ممکن است آویزان کردن آن موجب تغییر شکل یا آسیب دیدن شکل کاسه آن شود.

نکات

کیسه مخصوص لباس زیر ندارید؟ می توانید از روبالشی بجای آن استفاده نموده و آن را از بالا گره بزنید.

به آسانی می توان سوتین را با دست شست. برای این کار آنها را در لگن یا سینک پر از آب با پودر کافی شستشو بگذارید. همچنین می توانید از مایع مخصوص آن نیز استفاده کنید.

فروشگاه الکترونیک ایفه

سپس آب اضافی را خارج نموده و این کار را توسط حوله خشک و جذب آب به آن انجام دهید و سپس آویزان کنید تا خشک شود.

بطور کلی نیازی به اتو کردن سوتین نیست و نباید نیز این کار را انجام دهید.

اگر سوتین شما دارای دستورالعمل شستشوی خاصی روی برچسب خود است آن را دنبال کنید.

در شستشوی سوتین خود از سفیدکننده استفاده نکنید و اگر احساس کردید بنا به دلایلی باید این کار را انجام دهید از سفید کننده غیرکلردار استفاده کنید چرا که کلر موجب از بین رفتن مادّه ای بنام اسپندکس می شود که در تولید سوتین از آن استفاده می شود.


لباس زیر تمیز بپوشیم

لباس زیر و لباس خواب از جمله لباس هایی است که تمیزی و پاک بودنش فوق العاده اهمیت دارد. چون مستقیماً با بدن ما در تماس است و هرگونه ناپاکی و کثیفی روی سلامتی ما مؤثر است. لباس زیر بهتر است هر روز عوض و شسته شود.

هر روز لباس زیرتان را عوض کنید و منتظر حمام رفتن نمانید؛ در غیر این صورت به راحتی دچار انواع قارچ های پوستی و خارش و حساسیت خواهید شد.

یادتان باشد که بعد از یک بار پوشش باید به مدت ۲۴ ساعت پوشیده نشوند تا خاصیت ارتجاعی بافت خود را از دست ندهند.

برای لباس خواب نیز بهتر است 3 یا 4 بار بعد پوشیدن شسته شود.

متاسفانه بیشتر مردم نمی دانند که شب ها چقدر عرق می کنند و چقدر بافت مرده از پوست شان خارج می شود. بنابراین لباس خوابتان را نسبت به ملحفه ها در فواصل کوتاه تری بشویید. از سوی دیگر بهتر است لباس زیر بانوان و آقایان جدا از هم شسته و خشک شود و در صورت امکان در نور مستقیم آفتاب خشک شود تا میکروب های آن بیشتر از بین بروند.


انتخاب سایز مناسب سوتین

اکثر خانوم ها سوتینی با سایز اشتباه را انتخاب می کنند که یا در قسمت پشت بزرگ بوده یا در قسمت جلو (کاپ) کوچک است.

ابتدا و قبل از شروع هرچیز بهتر است که با قسمت های مختلف یک سوتین آشنا شوید.

فروشگاه الکترونیک ایفه

همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید یک سوتین از ۴ بخش تشکیل شده است.

کاپ که سینه در آن قرار می گیرد.

بندشانه ای که معمولا قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد.

بند پشتی

غزن که وظیفه بستن بند پشتی را دارد. معمولا مادگی غزن در ۳ ردیف دوخته می شود تا بتوان طول بند پشتی را تنظیم کرد

نکته ای که در سایز بندی سوتین بسیار مهم است و بسیاری از خانم ها در هنگام خرید سوتین به آن توجه نمی کنند، سایز کاپ سوتین می باشد. معمولا خانم ها در هنگام خرید سوتین تنها به عدد سایز سینه اشاره می کنند و اطلاعی در مورد سایز کاپ سوتین ندارند. به همین دلیل بعضی وقت ها شما سوتینی با سایز ۸۰ خریداری می کنید که سایز کاپ آن برای شما بزرگ است و پستان شما به طور کامل آن را پر نمی کند و گاهی سوتینی با سایز۸۵ .

فروشگاه الکترونیک ایفه


نحوه انتخاب لباس زیر

در انتخاب لباس زیر باید به این نکته توجه کنید که لباس زیر را برای چه مکانی میخواهید اگر صرفا در منزل میخواهید استفاده کنید توصیه میکنیم از لباس زیر هایی که دارای مواد ترکیبی مانند پلاستیک و ... هستند استفاده ننمایید چون طولانی مدت موجب ناراحتی شما میشوند.

اگر به دنبال لباس زیر برای جشن و عروسی هستید باید حساسیت بیشتری به خرج دهید. زیرا اولین چیزی که به آن دقت میشود بالاتنه شماست، پس در انتخاب آن بسیار دقت کنید. اگر لباسی را که قصد دارید بپوشید دکلته و یا لباس هایی در این سبک می باشد بهتر است از لباس زیر ی با جنس دانتل استفاده نمایید زیرا این جنس باعث می شود که بالاتنه شما جالب تر و بهتر به نظر برسد.

اگر لباسی که می خواهید بپوشید دارای بالا تنه ی لختی می باشد و شما بالا تنه ی کوچکی دارید توصیه می کنیم از لباس زیر هایی استفاده نمایید که مخصوص بالاتنه کوچک هستند زیرا در این لباس زیر ها لایه ها و پوشش های خاصی وجود دارد که باعث می شود،کمی بالاتنه شما بزرگ تر به نطر برسد.زیرا در لباس ها که دارای بالا تنه ی لختی هستند بیشترین و اولین قسمتی که دیده می شود بالاتنه شما می باشند.