لباس شنا و انواع آن ها

هم شناگران حرفه‌ای و هم شناگرانی که فقط برای تفریح به آب می‌زنند، به لباس شنای مناسب نیاز دارند. لباسی که هم‌اندازه مناسبی داشته باشد هم‌جنس و کیفیت آن خوب باشد.

آنچه در این مطلب درخصوص انتخاب لباس شنای مناسب می‌خوانید، مربوط به انتخاب لباس شنای معمولی‌ست؛ همان لباس‌هایی که وقتی به استخر می‌روید یا به شهری ساحلی سفر می‌کنید، با خود به‌همراه می‌برید


مایو‌های مردانه

• مایو‌های مردانه به دو دسته اسلیپ و پاچه دار تقسیم می‌شود. طبق تجربه پیشنهاد می‌کنیم چند مورد را هنگام خرید مایو‌های مردانه، مد نظر داشته باشید:

• مایوی انتخابی‌تان، حتما دارای آستر باشد.

• بند کمر ذخیمی داشته باشد تا بعد از خیس شدن هم به راحتی بتوانید آن را باز کنید.

• جیب کوچکی (ترجیحا زیپی) داشته باشد.

• مایوهای اسلیپ برای شنا و آفتاب گرفتن در سواحل مناسب نیستند.


مایو‌های زنانه

مایو‌های زنانه معمولا به سه دسته‌ی یک تیکه ، دو تیکه ، سه تیکه تقسیم می‌شود؛ البته در سال‌های اخیر، مایوهای اسلامی هم به این دسته‌بندی اضافه شدند.

مایو‌های ۲ تکه، معمولا بیش از آنکه لباس شنا باشند، لباس آفتاب گرفتن است.


مایو اسلامی

لباس شنا یا همان مایو برای خانم ها دارای انواع مختلفی است: مایوهای یک تکه، مایو های دو تکه، و البته مایو اسلامی یا بورکینی. بورکینی از ترکیب دو واژه برقع و بی کی نی بوجود آماده است و در دو مدل مختلف از آن ساخته شده است.

این لباس زنانه تمام بدن را به غیر از صورت ، پاها و دست ها را می پوشاند و مورد توجه بسیاری از زنان مسلمان در کشورهای مختلف قرار گرفته است.

یک نوع آن دامن دار بوده که بر روی شلوار قرار می گیرد و یک نوع دیگر آن که بدون دامن است. اولین بار بورکینی در کشور آلمان ساخته شده است. شایان ذکر است برند M& S نیز به عنوان یکی از مهم ترین تولید کنندگان این نوع مایو در دنیا شناخته می شود.

فروشگاه الکترونیک ایفه


برای انتخاب مایوهای یک تکه، این موارد را قبل از خرید بدانید:

• قسمت بالای لباس شنا باید کاملاً قفسه سینه را بپوشاند اما این پوشاندن به معنای واردکردن فشار به قفسه سینه نیست!

• لباس شنا در قسمت نیم‌تنه باید کاملاً روی بدن بخوابد و هیچ پستی‌ و بلندی‌ای نداشته باشد. این مورد هم به مقوله زیبایی مایو مرتبط است، هم به راحتی بیشتر برای شنا.

• پایین‌تنه مایو، باید کاملا اندازه بوده و چین‌خوردگی و کشیدگی در آن نبینید.


سایزبندی مایوها

پاچه‌های مایوها، دارای سایزبندی‌های متفاوتی هستند که می‌توانید در تصویر زیر، آنها را ببینید. تفاوت اصلی این سایزها، به پوشیدگی مایو مرتبط است.

فروشگاه الکترونیک ایفه


جنس لباس شنا

لباس شنا یا مایو ممکن است از جنس های مختلف باشد.

گاه نخی است (بخصوص در مورد مایوهای مردانه) و گاه از جنس استرج و نایلون.

در هر دو جنس مردانه و زنانه، ممکن است نایلون جنس غالب برای تهیه مایو باشد.

• سعی کنید بیشتر از مایو‌هایی استفاده کنید که آب را کمتر به خود جذب می‌کند.

• مایوهای مرغوب، نسبت به کلر و نمک مقاوم‌تر هستند! در صورت استفاده از مایوهای نامرغوب، انتظار از بین رفتن زودتر از انتظار آنها در آب پر از کلر استخر و پر از نمک دریا را داشته باشید.