یک لباس خواب خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

شايد خريد لباس خواب موضوع خيلي ساده‌اي به‌نظر برسد. درحالي که اصلا اين‌طور نيست. ما براي اينکه روز خوبي را در پيش داشته باشيم، بايد بتوانيم راحت بخوابيم و براي يک خواب راحت هم به يک لباس خواب راحت و مناسب نياز داريم.


تي‌شرت راحت و شلوار نخي

کافي است سري به مغازه‌هايي که لباس‌هاي اسپرت مي‌فروشند بزنيد تا تي‌شرت‌ها و شلوارهاي متفاوتي را با جنس‌هاي خوب و نرم براي پوشيدن هنگام خواب پيدا کنيد. اگر يقه اين لباس‌ها گرد و بازتر از معمول باشد و شلوارها کمرکشي آزاد داشته باشند، بهتر است. خوبي اين نوع پوشش اين است که براي تمام گروه‌هاي سني مناسب هستند و از خانمي 35 ساله گرفته تا دختر بچه 12 ساله‌ و حتي مردهايي که يک لباس‌ را همه‌جا مي‌پوشند، مي‌توانند از آن استفاده کنند.

فروشگاه الکترونیک ایفه


پيراهن‌هاي نخي

اين مدل لباس‌خواب را به خانم‌ها، مخصوصا کساني که کمي اضافه وزن دارند، پيشنهاد مي‌کنيم. پيراهن به علت اينکه کمترين فشار را به بدن وارد مي‌کند، مي‌تواند راحت‌ترين نوع لباس باشد. اگر جنس پيراهنتان نخي يا الياف طبيعي باشد، مي‌توانيم بگوييم بهترين لباس را انتخاب کرده‌ايد. اگر آستين پيراهنتان هم کوتاه يا سر‌آستين‌هايتان کش محکمي نداشته باشد که ديگر کامل است. پيراهن را براي دختربچه‌ها هم پيشنهاد مي‌کنيم.

فروشگاه الکترونیک ایفه


كودكان دوتکه بپوشند

لباس‌خواب كودكان بهتر است به شكل پيژامه 2 تكه از جنس كتان خالص يا كتان و نايلون باشد. قبل از خواب اين لباس را به تن كودك بپوشانيد و مطمئن شويد كش شلوار يا مچ‌پا سفت نيست و دكمه لباس زير گردن كودك محكم بسته نشده و احساس خفگي به او نمي‌دهد.

فروشگاه الکترونیک ایفه


پيژامه‌ها يا شلوارهاي گشاد

بهتر است يادي کنيم از لباس‌هاي سنتي خودمان مثل پيژامه‌ها يا شلوارهاي گشادي که قديمي‌ترها در خانه مي‌پوشيدند، مثل شلوارهاي کردي که پارچه‌هاي خنک و رنگ‌هاي متفاوتي داشتند و البته دارند. اين شلوارها خنک هستند و مي‌توانند از سوختن پاها و خشکي و سياهي زانو جلوگيري کنند. البته مدل‌هاي گشاد را براي مسن‌ترها که کمتر در قيد‌و‌بند مد و شيک بودن هستند، پيشنهاد مي‌کنيم و به جوان‌ترها بلوز و پيژامه‌هاي ست که نه گشادند و نه تنگ و درست اندازه بدن هستند. هر چند بهتر است لباس‌خواب، کمي گشاد و آزاد باشد.

فروشگاه الکترونیک ایفه


ميکروب ها را به رختخواب نبريد

لباسي كه بيرون از منزل مورد استفاده قرار مي‌گيرد، در معرض تمام آلودگي‌هاي محيطي است. برخي ويروس‌ها و قارچ‌ها و حتي باكتري‌ها مي‌توانند در محيط خشك باقي بمانند و در تماس مرتب با لباس بيرون ما هستند...

فردي كه از بيرون وارد خانه مي‌شود بايد لباس‌هايش را در محلي كه افراد خانواده خيلي با آن در تماس نباشند، آويزان كند. اين قارچ‌ها، ويروس‌ها و باكتري‌ها اگر وارد رختخواب شوند، پوست در تماس مستقيم با آنها قرار مي‌گيرد و مي‌تواند عامل ابتلا به انواع عفونت‌‌ها باشد. فراموش نكنيم محيط گرم و مرطوب براي پوست مضر هستند و باعث ايجاد التهاب فوليكول مو و قارچ‌هاي پوستي مي‌شوند. خوابيدن با لباس پوشيده عامل بروز اين نوع مشكل‌هاست. بهتر است هنگام خواب لباسي راحت و سبك به تن كنيد زيرا پوشش زياد باعث ايجاد التهاب‌هاي اعصاب لامسه پوست مي‌شود و احساس آرامش به دست نمي‌آيد و خستگي برطرف نمي‌شود مگر با درآوردن اين پوشش!